Montaż parkietu

Montaż parkietu jest dość długim i trudnym procesem, który wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Jesteśmy specjalistami w montażu podłóg i parkietów.

Przebieg prac można podzielić na kilka etapów:

  • Pierwszym etapem jest spotkanie, gdzie wybieramy materiały potrzebne do pracy takie jak, parkiet, klej, grunt, oraz produkty wykończeniowe: lakier podkładowy, nawierzchniowy lub olej.
  • Drugim etapem przed przystąpieniem do klejenia parkietu jest pomiar wilgotności oraz wytrzymałości wylewki, jeżeli wylewka oraz warunki panujące wewnątrz budynku są odpowiednie można przystąpić do gruntowania wylewki odpowiednim gruntem w celu odcięcia wilgoci resztkowej znajdującej się w wylewce oraz zapewnieniu lepszego łączenia kleju z wylewką.
  • Trzecim etapem jest klejenie parkietu do podłoża według wzoru ustalonego przez klienta. Rodzaj kleju dobierany jest do rodzaju i wielkości parkietu, jaki jest klejony. Do parkietów standardowych używamy klejów dwuskładnikowych, które odpowiednio mocno łączą deski z wylewką. Parkiety klejone na wylewce z ogrzewaniem podłogowym, duże deski podłogowe, finishparkiet i deski barlineckie kleimy klejem silanowym, który jest elastyczny, dzięki czemu wytrzymuje większe zmiany wilgoci w przyklejonym parkiecie. Po przyklejeniu parkiet jest zostawiony na okres 14-21 dni w celu dopasowania się do warunków panujących w danym pomieszczeniu.
  • Czwartym etapem jest wykończenie wcześniej przyklejonego parkietu. Na początku cyklinujemy ułożony parkiet, po wstępnym cyklinowaniu szpachlujemy ewentualne szczeliny, po czym jeszcze raz cyklinujemy, a następnie polerujemy drewno przygotowując je do malowania lub olejowania. Wycyklinowane deski są lakierowe lub olejowane według życzenia klienta, parkiet jest gotowy do eksploatacji po około 7 dniach od ostatniego lakierowania.