Renowacja parkietu

Twój parkiet nosi ślady zużycia i utracił swoją dawną oryginalność – jest zniszczony, porysowany, powycierany albo jego wykończenie przestało Ci się podobać… Zapraszamy do kontaktu.

Przed rozpoczęciem renowacji parkietu trzeba się upewnić czy dany parkiet może odzyskać dawny blask, ponieważ w niektórych przypadkach renowacja jest niemożliwa do wykonania lub jej koszt przewyższa ułożenie nowej podłogi. Dzieje się tak w parkietach, które pod wpływem wilgoci zaczerniały, parkietów przyklejonych na subit, klej, który wydziela niebezpieczne dla zdrowia związki. Parkiety odklejone od wylewki, która utraciła swoją moc, wymagają przełożenia oraz wzmocnienia starej wylewki. Wylewki pokryte subitem (czarnym klejem) wymagają szlifowania w celu usunięcia szkodliwej substancji. Podłogi, które są pokryte farbą olejną, mogą okazać się nienadające się do renowacji, ponieważ farba może zakryć robaki, które żyją i niszą drewno.

Parkiet, który jest odklejony na niewielkiej powierzchni, można podkleić specjalnym klejem do napraw parkietu. Jeżeli w parkiecie powstały szczeliny na skutek schnięcia drewna trzeba ustalić, czy jest to związane z naturalną pracą drewna związaną ze zmianami wilgotności powietrza, jeżeli tak szczeliny trzeba wypełnić specjalnym wypełniaczem zmieszanym z pyłem drzewnym uzyskanym podczas szlifowania. W przypadku, gdy szczeliny powstały na skutek wilgoci znajdującej się w wylewce trzeba poprawić izolację parkietu od podłoża w innym przypadku, renowacja jest bezowocna.

Do wykończenia renowacji używamy lakierów lub olejów, według życzenia klienta. Lakier tworzy trwalszą powłokę na drewnie jednak w przypadku uszkodzenia, trzeba lakierować całe pomieszczenie. Drewno olejowane uwypukla piękno struktury drewna a pond to podłogi olejowane można poddawać miejscowym naprawom. Podłogi olejowane, które są narażone na duże obciążenia można zabezpieczyć specjalnym lakierem, tworząc odpowiednią ochronę dla nawet bardzo eksploatowanych podłóg.

Jakie jest koszt renowacji? Koszt cyklinowania jest uzależniony od zakresu pracy, jaki ma zostać wykonany. Na cenę ma wpływ stopień zużycia podłogi, obecność szczelin, które trzeba wypełnić a tak, że poziom podłogi oraz to, czym jest obecnie zabezpieczona, ponieważ podłogi pokryte farbą olejną cyklinuje się nawet kilkukrotnie dłużej od podłóg pokrytych lakierem. Do ceny renowacji należy doliczyć koszt materiałów, jakie zostaną użyte podczas renowacji. Wycena każdej renowacji jest podawana indywidualnie po zapoznaniu się z zakresem i wielkością prac, jakie mają zostać wykonane.